3ایده جذاب برای محوطه سازی حیاط کوچک

3ایده جذاب برای محوطه سازی حیاط کوچک

امروزه با پیشرفت صنعت ساختمان‌سازی و مهندسی خانه و ساختمان، شاهد بوجود آمدن روش‌های جدیدی برای بهینه‌سازی و استفاده‌ی درست از محیط و فضای خانه هستیم. در حال حاضر اغلب خانه‌ها دارای حیاطی هرچند کوچک هستند که می‌توان از آن‌ها به شکل بهینه‌ای محوطه سازی کرد.

حال ممکن است که شما نیز به فکر استفاده از این حیاط‌ها باشید، اما نمی‌دانید که چطور می‌توان به بهترین شکل از آن استفاده کرد. ایده‌های مختلفی وجود دارند که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها به ساخت و توسعه‌‌ی حیاط خانه‌ی خود بپردازید. اگر که به اطلاع بیشتر در رابطه با این موضوع علاقه‌مند هستید در ادامه‌ی مطلب با ما همراه باشید.

چند ایده کاربردی برای محوطه سازی حیاط کوچک

همانطور که اشاره کردیم، ایده‌های مختلفی وجود دارند که شما با پیاده‌سازی آن‌ها می‌توانند نهایت استفاده از فضای حیاط خود را ببرید و علاوه بر این به زیبایی ظاهری خانه‌ی خود بیافزاید. در ادامه‌ی مطلب با ما همراه باشید تا به ارائه‌‌ی چند ایده بپردازیم:

ایده‌ی اول: استفاده از درخت در مرکز حیات

یکی از ایده‌های جذاب و مفید را می‌توان استفاده از درخت در مرکز حیات دانست. البته قابل توجه است که این ایده دارای مقداری زحمت می‌باشد و شما برای پیاده‌سازی آن نیازمند داشتن یک باغچه در وسط حیاط خود هستید. چرا که قرار دادن یک درخت و کاشت آن نیازمند یک مکان می‌باشد.

همچنین قابل توجه است که یکی از مهمترین موارد در رابطه با این ایده را می‌توان درختی دانست که شما به کاشت آن می‌پردازید، درخت مذکور باید دارای ویژگی و کاربرد‌های خاصی باشد و همچنین با محیط زندگی شما سازگاری داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است طی چند ماه وضعیت آن نامناسب شود. در رابطه با انتخاب درخت حتماً سعی کنید از درخت میوه‌ای استفاده کنید و در این مورد می‌توان به مواردی اشاره کرد که آفت کمی دارند یا حتی می‌توانید از درختان گلدار نیز استفاده کنید.

به عنوان مثال درخت گردو را می‌توان یکی از بهترین نمونه‌ها دانست چرا که به دلیل رشد بیش از اندازه و داشتن عافت زیاد برای چنین مکانی مناسب نیست. در طرف دیگر درختانی مثل هلو یا آلبالو پیشنهاد می‌شوند.

ایده‌ی دوم: فضای سبز

ایده‌ی دوم استفاده از فضای سبز در وسط حیاط شما می‌باشد که شاید بتوان آن را یکی از پر هزینه‌‌ترین مواردی دانست که در لیست ایده‌های ما قرار دارد. البته قابل توجه است که جدای از اینکه شما هزینه‌ی زیادی برای آن متقبل می‌شوید، نتیجه‌ی کار بسیار لذت بخش و جذاب خواهد بود و قطعاً ارزش هزینه کردن را دارد. همه‌ی موارد در رابطه با این ایده جذاب، با ظرافت و دقیق هستند و در اصل شما برای پیاده‌سازی آن نیز نیازمند زحمت زیادی هستید.

پیشنهاد می‌شود که برای استفاده از این ایده و در اصل پیاده‌سازی دیوار سبز از متخصصین فعال در این زمینه نیز کمک بگیرید تا بتوانید بهترین خروجی ممکن را داشته باشید. در اصل این روش یک ترکیب معمارانه از عناصر طراحی فضای سبز در یک محیط مسکونی می‌باشد. در رابطه با این ایده می‌توان گفت که حتی به شیاره‌های چمن آن نیز می‌‌توان ظرافت خاصی داد و طراحی دقیقی انجام داد.

ایده‌ی سوم: باربیکیو

آخرین ایده و البته شاید بتوان ‌جذاب‌ترین آن را استفاده از باربیکیو دانست. همیشه زمانی که شما خسته هستید و از سرکار برگشته‌اید، به دنبال مکانی هستید که علاوه بر اینکه بتوانید ریلکس کنید؛ به پخت غذای خود نیز بپردازید و در اصل یک تفریح کوچکی را در خانه داشته باشید. با پیاده‌سازی این روش شما می‌توانید تمام موارد گفته شده را در یک قاب بدست بیاورید و از یک عصر یا شب زیبا در کنار خانواده و رفقا لذت ببرید.

همچنین قابل توجه است که استفاده‌ی ایده تنها مختص به میل کردن غذا نمی‌باشد و شما می‌توانید تفریحات خود و گفت‌و‌گو‌های خانواده را نیز به این مکان بکشانید.

ممنونیم که تا پایان این مطلب همراه ما بودید، امیدواریم از خواندن موارد گفته شده لذت برده باشید و ایده‌های جذابی در رابطه با محیط سازی حیاط های کوچک بدست آورده باشید. ما سعی داشتیم تا به صورت مختصر به ذکر مهمترین و جذاب‌ترین ایده‌هایی بپردازیم که شما با داشتن دانش کافی می‌توانید به پیاده‌سازی آن‌ها بپردازید و نیازمند هزینه‌های چندانی نباشند.

اگر که به فکر طراحی اجرای روف گاردن هستیدبا کارشناسان  ومهندسین کارن روف از طریق شماره: ۰۲۱۷۲۴۵۴ ارتباط برقرار کنید.

دیگر نوشته ها

نظراتتان را با ما درمیان بگذارید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

©طراحی و بهینه سازی سایت توسط اینتن