6دلیل استفاده از چمن مصنوعی در روف گاردن

فرق روف گاردن با پنت هاوس

امروزه با توجه به شرایط حاکم بر جهان و ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی، رفتن به پارک و مراکز تفریحی در زندگی روزمره بسیار کم‌‌تر شده است. اما با ایده‌های جالبی می‌توانید یک مکان استراحت یا محل بازی برای فرزندان خود در فضای خانه ایجاد کنید. استفاده از فضای روف گاردن به دلیل اینکه، اجرایی کردن انواع و اقسام طرح‌ها در آن امکان‌پذیر است، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در ادامه به بررسی  6دلیل استفاده از چمن مصنوعی در روف گاردن می‌پردازیم.

6دلیل استفاده از چمن مصنوعی در روف گاردن

6دلیل استفاده از چمن مصنوعی در روف گاردن

1. فضای سبزی با دوام

با توجه به اینکه روف گاردن یک فضای کاملا سر‌ باز می‌باشد، یا فقط قسمت کمی از آن با سقف پوشیده شده، اگر سطح روف گاردن را با چمن طبیعی بپوشانید، همیشه در معرض عوامل طبیعی مثل نور خورشید و گرد و غبار قرار می‌گیرد و حتی مراقبت دائمی نیز برطرف کننده این مشکل نیست و همواره امکان از بین رفتن قسمتی از چمن‌های طبیعی وجود دارد. علاوه بر عوامل طبیعی، در فعالیت‌های ورزشی مثل بازی فوتبال یا گلف که گاها فشار زیادی به سطح زمین وارد می‌شود که باعث کنده شدن قسمتی از چمن می‌شوند و استفاده از چمن مصنوعی راه‌حل خوبی به‌نظر می‌‌رسد. چراکه این نوع چمن بافت محکمی دارد و دربرابر عوامل طبیعی و کنده شدن بسیار مقاوم عمل می‌کند.

2. کم هزینه بودن

برای استفاده از چمن طبیعی نیاز به آمادگی های اولیه بسیاری مثلا آماده کردن سطح و خرید خاک مناسب و خرید دانه چمن نیاز است. البته هزینه‌ها تنها محدود به این‌ها نمی‌شوند و برای نگه داری از چمن‌ها نیز باید وقت و هزینه زیادی صرف کرد و خرید و استفاده از سموم کشاورزی برای جلوگیری از آسیب به چمن تحت تاثیر آفات نیز هزینه زیادی دارد. ولی برای استفاده چمن مصنوعی فقط به هزینه اولیه خرید آن برای متراژ مورد نیاز خود داریم و هزینه دیگری ندارد.

6دلیل استفاده از چمن مصنوعی در روف گاردن

3. جلوگیری از مصرف بیش از حد آب

نگه داری از چمن مصنوعی مستلزم مصرف فراوان آب است، هم در مرحله اول برای کاشت و رشد و همچنین در مراحل بعدی نیز نیاز به آبیاری در فاصله‌های زمانی معینی دارد، با گرم شدن هوا در تابستان آب مصرفی به میزان زیادی، افزایش می‌یابد. با توجه به این مسئله که کشور ما چندین سال است که با خشکسالی و کمبود آب مواجه است استفاده از چمن مصنوعی که اصلا نیازی به آبیاری ندارد مگر برای تمیز کردن آن، اقدامی بسیار هوشمندانه است.

4. جمع آوری و تغییر دکوراسیون آسان

اگر بعد از مدتی قصد تغییر دکوراسیون روف گاردن خود را داشتید، به راحتی و با صرف زمان و هزینه بسیار کم می‌توانید چمن مصنوعی را جمع کنید ولی در مورد چمن طبیعی مسئله به این راحتی خاتمه نمی‌یابد؛ بلکه باید هزینه و وقت زیادی را صرف کرد تا اینکه چمن‌های طبیعی به طور کامل از فضای روف گاردن ریشه‌کن شوند و همه چیز به حالت اول خود برگردد.

5. فضای سبزی کم وزن

با توجه به اینکه قصد داریم چمن مصنوعی را در روف گاردن نصب کنیم، کم وزن بودن آن علاوه بر اینکه حمل به طبقات بالا را آسان می‌کند، بلکه سازه خانه را در مقابل زلزله نیز مقاوم‌تر می‌کند. هرچه وزن روی پشت بام و سقف بیشتر باشد در زمان زلزله یا حتی پس لرزه‌ها امکان فرو ریختن بالا می‌رود. در این مورد نیز برتری چمن مصنوعی نسبت به چمن طبیعی مشهود است. چمن طبیعی به دلیل داشتن خاک به ضخامت حداقل دو سانتی متری وزن زیادی روی سازه وارد می‌کند.

6. مناسب برای همه فصول

چمن طبیعی شرایط نگهداری دشوار و همچنین هزینه بالایی دارد، به طوری‌که حتی با رعایت تمامی شرایط نگه داری بازم ممکن است مشکلات زیادی به وجود بیاید و به دنبال آن قسمتی از چمن از بین برود. برای مثال برف یا باران شدید از عواملی می‌باشند که به ساختار چمن اسیب وارد می‌کنند. همچنین گاها باعث فرسایش خاک نیز می‌شوند، که در این صورت کاشت دوباره چمن نیز تاثیری نمی‌گذارد. ولی چمن مصنوعی به دلیل داشتن جنس پلاستیکی در برابر همه این عوامل مقاوم است و دچار اسیب نمی‌شود همچنین از بروز مشکل آب‌دهی یا نم دادن به سقف یا دیوار‌های طبقه پایین نیز جلوگیری می‌کند.

6دلیل استفاده از چمن مصنوعی در روف گاردن

نصب چمن مصنوعی در روف گاردن

در این مقاله به بررسی چندین مزیت استفاده از چمن مصنوعی در روف گاردن پرداختیم. اگر شما هم قصد استفاده از چمن مصنوعی یا دیوار سبز در روف گاردن خانه یا محل کار خود را دارید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای طراحی و اجرایی کردن ایده مورد نظر خود از کارشناسان تیم کارن روف از صفحه تماس باما  یا با شماره ۰۲۱۷۲۴۵۴تماس بگیرید، کار شناسان گروه صنعتی کارن روف با حضور درمحل مورد نظر شما بهترین طرح و متریال را نسبت به بودجه  شماارائه می کند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

دیگر نوشته ها

نظراتتان را با ما درمیان بگذارید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

©طراحی و بهینه سازی سایت توسط اینتن